w naszej ofercie: 8539 imprez, 5314 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Szukaj Zimowiska ze specjalnymi znizkami i rabatami! Kupuj Taniej Teraz >> Już jest oferta na Ferie Zimowe 2022! Nie daj się wyprzedzić innym... Zbierz swoją paczkę znajomych i wybierz się z nimi na zimowisko lub obóz narciarski czy snowboardowy » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2022! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »
Obozy i Kolonie Letnie 2022
Obozy z Aerobikiem Obozy Artystyczne Akademia Filmowa Akademia Umiejętności Obozy Wdzięku, Urody, Wizażu Obozy Aktywne Obozy Anime i Manga Obozy dla Maluszków Obozy dla Rodziców z dziećmi Obozy Fitness Obozy Gitarowe Obozy Hip-Hop-owe Obozy z Językiem Angielskim Obozy z Językiem Hiszpańskim Obozy z Językiem Niemieckim Obozy Językowe Obozy Kitesurfingowe Obozy Komputerowe Obozy Konne Obozy Koszykarskie Obozy Medyczne Obozy Militarne, Wojskowe, Policyjne Obozy Motoryzacyjne Obozy Nurkowe Obozy Objazdowe Obozy Odchudzające Obozy Paintballowe Obozy z Piłką Nożną Obozy Plastyczne Obozy Poszukiwaczy Skarbów Obozy Przygodowe Obozy Przyrodnicze Obozy Quadowe Obozy Rekreacyjne Obozy Rowerowe Obozy RPG, Fantasy, Bajki Obozy Siatkarskie Obozy Sportowe Obozy Sportów Wodnych Obozy Studenckie Obozy Survivalowe i Szkoły Przetrwania Obozy Sztuk Walk i Samoobrony Obozy Taneczne Warsztaty Fotograficzne Warsztaty Piosenkarskie Obozy Teatralne Obozy Wędkarskie Obozy Wędrowne Obozy Windsurfingowe Obozy z Gwiazdami Obozy Zdrowotne Obozy Żeglarskie Obozy Aktorskie Obozy Detektywistyczne Obozy Dyskotekowe Obozy Edukacyjne Obozy Imprezowe Obozy Kajakowe Obozy Kulinarne Obozy Malarskie i Rysunkowe Obozy Modelingowe Obozy Muzyczne Szkoła Magii Obozy Filmowe, Reżyserskie Obozy All Inclusive Obozy ASG Obozy Fotograficzne Obozy Wokalne i Piosenkarskie Obozy Kulturoznawcze Obozy Trekkingowe Obozy Biegowe Obozy Modowe i Fashion Obozy z Językiem Polskim Obozy Gokartowe Obozy Nerfowe Moja Pierwsza Kolonia Obozy Gier Komputerowych Obozy Handmade Obozy Minecraft Obozy MINI 7-dniowe Obozy Wegetariańskie Obozy z Parkami Rozrywki Obozy z YouTuberami Obozy Hulajnogowe Obozy Literackie Obozy Naukowe Obozy Weterynaryjne Obozy z Dietą Bezglutenową Obozy z Dietą Bezmleczną Obozy z Dietą Wegańską Obozy z Dietą Wegetariańską Ferie Dolnośląskie Ferie Mazowieckie Ferie Opolskie Ferie Zachodnio-pomorskie Obozy Crossfit Obozy e-sportowe Obozy Eko Obozy Fortnite Obozy Krav Maga Obozy Pokemon Obozy Social Media, Youtube, Tik-Tok Obozy z Kartą Dużej Rodziny Obozy za 100 zł zaliczki Obozy Brawl Stars Obozy Językowe z Native Speaker Obozy Jogi i Motywacyjne Obozy Retro Ferie Lubelskie Ferie Łódzkie Ferie Podkarpackie Ferie Pomorskie Ferie Śląskie Obozy dla Dziewczyn Obozy Japońskie Obozy Kreatywne Obozy Otaku
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA + 3 PARKI ROZRYWKI 12 DNI 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MURZASICHLE 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA I FRANCJA EURODISNEYLAND + GARDALAND 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL COLOSSEUM****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ COSPLAY 12-18 LAT MURZASICHLE 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]

Transport Ważna Rzecz

Transport ważna rzecz

Dlaczego wybieramy ten rodzaj transportu a nie inny… Jakie są zasady wyboru i opcje z tym związane… Jakie wyjątki można spotkać i jak jest z realizacją tej usługi w ofercie turystycznej… Na te i inne pytania postaramy wam dzisiaj odpowiedzieć.

Jak co roku gdy zbliża się sezon letni czy zimowy, w naszych głowach pojawia się wiele pomysłów  na wypełnienie czasu wolnego ciekawym wyjazdem na odpoczynek. Wybieramy oferty autokarowe, samolotowe i z dojazdem własnym. Oczywiście skupiamy się tylko na celu naszej podróży a mniej na poszczególnych składnikach danej oferty. Poruszymy jeden z elementów na który składa się oferta turystyczna a który ma wielki wpływ na całościowy obraz naszego wypoczynku.

Transport

Sprawa dla wielu z nas jest zwyczajnie prosta - to tylko środek transportu  na wczasy. Owszem tak jest ale transport to też miejsce wyjazdu, które niestety jest uzależnione od wielu czynników i takich elementów jak choćby np. określona liczba osób chętnych  na wyjazd z danego miasta. Ta opcja dotyczy nie tylko wycieczek objazdowych czy wczasów ale również i ofert obozów letnich i zimowisk.

Autokar

Wiemy, że chcemy wyjechać na dana ofertę np.  z Krakowa, takiej szukamy, ale nie zastanawiamy się  czy wyjazd z tego miasta jest potwierdzony. Większość wyjazdów to transporty antenowe czyli organizowane przy określonej minimalnej liczbie osób chętnych. Trzeba także dodać, że dojazd antenowy często jest  realizowany busem a nawet samochodem osobowym (!). Wybierając transport autokarem nie zwracamy uwagi na to, że jest to czasem nawet kilka dodatkowych godzin przejazdu właśnie tym antenowym transportem oprócz transportu głównego. Do tego jeszcze Większość antenowych dojazdów jest zwykle za dodatkową opłatą  (opłata za podróż w dwie strony) – co nam często też umyka przy początkowym szukaniu oferty.

Co natomiast w przypadku gdy na dany wyjazd zapisały się tylko 2 osoby a przy np. min. 6 osobach antenka jest realizowana?  Wyjazd niestety zostaje anulowany i  Klient nie może wyjechać z tego miasta, które wybrał jako wyjazdowe. Organizator przedstawia wtedy propozycję miasta najbliższego miejsca wybranego jako wyjazdowe przez klienta ale potwierdzonego. Niestety zdarzyć się może i tak, że to inne miasto jest oddalone nie o kilkanaście, czy kilkadziesiąt ale i więcej km od miejsca z którego chcieliśmy pierwotnie wyjechać…

Czy mamy szansę na dosiadkę na trasie? Czasem patrząc na trasę przejazdu autokaru Organizatora zauważamy, że autokar powinien przejeżdżać tuż obok naszego miasta, czy mamy szansę zabrać się z trasy tak by nie dojeżdżać specjalnie do miejsca zbiórki? Zwykle Organizatorzy nie chcą zatrzymywać się na trasie w miejscowościach przejazdowych by zabrać kogoś po drodze. Nie jest to oczywiście żadna złośliwość ze strony Organizatora ale jest to związane z tym , że autokar lub też bus ma ustaloną godzinę na którą musi dotrzeć w  konkretne miejsce.  Każde opóźnienie budzi niezadowolenie i zdenerwowanie oczekujących na transport Klientów, którzy stawili się punktualnie i tego też oczekuję ze strony firmy w której wykupiły wyjazd. Natomiast zawsze można się o taką opcję dopytać, być może Organizator przewidział większy zapas czasu i będzie można uzgodnić inne miejsce wsiadania niż ustalone w ofercie przez Organizatora.

Kiedy dowiemy się czy nasz wybrany dojazd antenowy będzie potwierdzony? Średnio na około 2 -3 tyg. przed wyjazdem podejmowana jest decyzja o transportach choć zdarza się, że jest to w terminie późniejszym nawet do tygodnia i krótszym przed dniem wyjazdu. Tak naprawdę Organizator dopiero po zakończeniu sprzedaży wie ile osób jest chętnych na dojazd antenowy z danego miasta. Sprzedaż imprezy może zakończyć się i miesiąc przed wyjazdem a może dopiero na kilka dni przed…

Komfort - coraz częściej touroperatorzy posiadają własne, nowe autokary które mogą zapewnić nam komfortowy przejazd, ale są i autokary które niestety daleko odbiegają od wysokiej jakości standardów,  w których to mamy mało miejsca pomiędzy siedzeniami, są głośne i nie dają co najważniejsze poczucia bezpieczeństwa. Standard autokaru powinien być podany przy ofercie, dobrze jest więc zerknąć przed jej zakupem jakim autokarem będziemy podróżować.

Pociąg

Do niedawna była to jedna z najbardziej powszechnych form transportu jaką Organizatorzy proponowali przy organizacji kolonii i obozów letnich lub zimowych. Jednak aktualnie ze względu na obecny stan kolei z takimi ofertami przejazdu spotkać się już można bardzo rzadko a może okazać się, że niebawem nie będzie ich wcale. Brak takiej formy transportu do duża szkoda zarówno dla Klientów jak i Organizatorów . Po pierwsze realizacje połączenia była jedynie uzależniona od trasy pociągu (nie od minimum uczestników z danego miasta), można było organizować wyjazd z konkretnego miasta bez względu na liczbę osób zgłoszonych. Po drugie transport pociągiem był relatywnie tańszy od pozostałych opcji. Po trzecie pociąg jeśli tylko przedziały były zarezerwowane dawał wcale nie mały komfort jazdy.

Samolot
Inaczej to wygląda przy ofertach samolotem gdyż wszystko uzależnione jest tak naprawdę od linii lotniczych. Organizator nie może samodzielnie wybrać terminu imprezy, miejsca wylotu, musi dostosować się z ofertą do linii lotniczych. One dyktują termin, godziny wylotów i przylotów a także miasto z którego w danym czasie są ustalone odloty.  Linie lotnicze zastrzegają sobie możliwość zmian godzin przelotów (ze względu na złą pogodę, czy też inne czynniki), wtedy czekać nas może kilka lub i kilkanaście a nawet więcej spędzonych godzin na lotnisku…  Oprócz takiej niespodzianki musimy pamiętać aby zwracać uwagę na to czy w ofercie mamy wliczone wszystkie opłaty związane z podróżą czy są one płatne dodatkowo – jako opcja obligatoryjna. Zastanawiając się nad wyborem oferty – samolotem czy autokarem nie zapominajmy zatem o  tych dodatkowych opłatach. Może zdarzyć się, że po wstępnej ocenie oferty wybierzemy samolot (bo cena była atrakcyjna) nie zwracając uwagi na dodatkowe opłaty lotniskowe. Kiedy się spostrzeżemy jest zbyt późno, bo oferta autokarowa jest już niedostępna a my nie chcąc zostać na lodzie bo mamy już zaplanowane wakacje kupujemy nasz wyjazd z wyższą niestety ceną.

Dojazd własny
Dojazd własny  to kolejna forma transportu , dla jednych wygodna, dla innych uciążliwa. Nie rzadko wybierana  przy wykupywaniu ofert obozów i kolonii letnich zwłaszcza dla mniejszych dzieci. Rodzice  wola swoje pociechy dowieść i odebrać z obozu czy zimowiska samodzielnie, gdyż czują, że w ten sposób zapewniają jeszcze małemu człowiekowi największy komfort podczas podróży. Ta forma transportu jest także często wybierana przez rodziny wybierające się na wakacje w Polsce  i zagranicą. Daje ona swobodę poruszania się na miejscu jak i podczas samej podróży.  W tej opcji jesteśmy „Panem Losu” i sami decydujemy o wszystkim.  Wydaj się zatem, że ta opcja transportu jest najlepszą i najwygodniejszą.  Co jednak stanie się jeśli nasz samochód w czasie podróży się  zepsuje? W drodze dojdzie do stłuczki z obcokrajowcem lub uszkodzimy samochód bo kot wyskoczył nam na drogę?

Jaki transport więc wybrać?
Jeśli wybieramy się na zagranicznie wakacje pobytowe, czy też w daleką podróż egzotyczną, wówczas z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie samolot. Wczasy w Polsce - dojazd własny. W przypadku jeśli oprócz odpoczynku chcemy coś zwiedzić dobrym transportem będzie autokar, gdzie podczas podróży do kraju docelowego odpoczynku  mamy zapewnione np. tygodniowe zwiedzanie.  Transport to tak naprawdę cześć naszego wypoczynku od niego zaczynamy naszą przygodę wakacyjną i na nim kończymy.  Chcąc mieć udane wakacje powinniśmy też więc pomyśleć o transporcie, być może przelot samolotem stanowi dla nas traumatyczne przeżycie, czy wtedy nie lepiej wybrać mniej komfortowy autokar? Z kolei są osoby, które bardzo źle znoszą podróż autokarami, czy nie lepiej wtedy dopłacić trochę więcej i poczuć komfort podróży samolotem? Niech nasze wakacje cieszą nas od chwili kiedy to wjedziemy na pokład samolotu, stopień autokaru, do pociągu czy po prostu siądziemy przed kierownicą naszego ulubionego samochodzika :)

A który transport wy wybieracie najczęściej ?

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2022-01-11
2021-11-15
2021-10-08
2021-08-27
2021-08-26
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.obozyletnie.pl/transport-wazna-rzecz.html" title="Transport Ważna Rzecz" ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="Transport Ważna Rzecz" style="vertical-align: middle;" /> Transport Ważna Rzecz</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA + 3 PARKI ROZRYWKI 12 DNI 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL COLOSSEUM****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MURZASICHLE 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA I FRANCJA EURODISNEYLAND + GARDALAND 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL ZDRAVETS ****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
ZIMOWY GIRLS CAMP NA JURZE - NOWOŚĆ 2022 9-14 LAT
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
OBÓZ OBJAZDOWY EURO TRIP 2 - SZTOS! 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
KOLONIA I OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MIĘDZYWODZIE 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.