w naszej ofercie: 10414 imprez, 5583 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2024! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami » Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy. Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...
Obozy i Kolonie Letnie 2024
Obozy z Aerobikiem Obozy Artystyczne Akademia Filmowa Obozy Wdzięku, Urody, Wizażu Obozy Aktywne Obozy Anime i Manga Obozy dla Maluszków Obozy dla Rodziców z dziećmi Obozy Fitness Obozy Gitarowe Obozy Hip-Hop-owe Obozy z Językiem Angielskim Obozy z Językiem Francuskim Obozy z Językiem Hiszpańskim Obozy z Językiem Niemieckim Obozy z Językiem Włoskim Obozy Językowe Obozy Kitesurfingowe Obozy Komputerowe Obozy Konne Obozy Koszykarskie Obozy z Kursem na Ratownika Wodnego Obozy Medyczne Obozy Militarne, Wojskowe, Policyjne Obozy Modelarskie Obozy Motoryzacyjne Obozy z nauką pływania Obozy Nurkowe Obozy Objazdowe Obozy Paintballowe Obozy z Piłką Nożną Obozy Plastyczne Obozy Poszukiwaczy Skarbów Obozy Przygodowe Obozy Przyrodnicze Obozy Quadowe Rejsy Żeglarskie Obozy Rekreacyjne Obozy Rowerowe Obozy RPG, Fantasy, Bajki Obozy Rycerskie Obozy Siatkarskie Obozy Skateboardingowe Obozy SPA Obozy Sportowe Obozy Sportów Wodnych Obozy Studenckie Obozy Survivalowe i Szkoły Przetrwania Obozy Sztuk Walk i Samoobrony Obozy Taneczne Obozy Tenisowe Obozy Dziennikarskie Warsztaty Fotograficzne Warsztaty Piosenkarskie Obozy Teatralne Obozy Wędkarskie Obozy Wędrowne Obozy Windsurfingowe Obozy Wspinaczkowe Wypoczynek i Zwiedzanie Obozy z Gwiazdami Obozy z Psem Obozy Żeglarskie Obozy Aktorskie Obozy Detektywistyczne Obozy Dyskotekowe Obozy Edukacyjne Obozy Imprezowe Obozy Kajakowe Obozy Kulinarne Obozy Malarskie i Rysunkowe Obozy Muzyczne Obozy Surfingowe Obozy Filmowe, Reżyserskie Obozy All Inclusive Obozy ASG Obozy Fotograficzne Obozy Gier Planszowych Obozy Grafiki Komputerowej Obozy Integracyjne Obozy Wokalne i Piosenkarskie Obozy z Jogą Obozy Kulturoznawcze Obozy z Językiem Japońskim wędkarskie Obozy Kartingowe Obozy Archeologiczne Obozy Biegowe Obozy Kondycyjne Obozy Modowe i Fashion Obozy Larpowe Obozy z Językiem Polskim Obozy Gokartowe Obozy Nerfowe Obozy Robotyki Obozy z LEGO Moja Pierwsza Kolonia Obozy Gier Komputerowych Obozy Handmade Obozy Minecraft Obozy MINI 7-dniowe Obozy Rolkowe Obozy z Parkami Rozrywki Obozy z YouTuberami Obozy Hulajnogowe Obozy Literackie Obozy Naukowe Obozy Programowania Obozy Weterynaryjne Obozy z Dietą Bezglutenową Obozy z Dietą Bezmleczną Obozy z Dietą Cukrzycową Obozy z Dietą Wegańską Obozy z Dietą Wegetariańską Obozy e-sportowe Obozy Fortnite Obozy Majsterkowania Obozy Motywacyjne Obozy Pokemon Obozy Psychologiczne Obozy Social Media, Youtube, Tik-Tok Obozy z Kartą Dużej Rodziny Obozy za 100 zł zaliczki Obozy Językowe z Native Speaker Obozy Szachowe Obozy architektoniczne Obozy Cosplay Obozy dla Dziewczyn Obozy Japońskie Obozy K-POP Obozy Kreatywne Obozy Otaku Obozy pływackie Obozy z Dietą Bezlaktozową Horroru Obozy Samolotem Obozy z Dietą Bezjajeczną Obozy z Energylandią Obozy z Kursem na Patent Sternika Motorowodnego Z językiem Koreańskim Parki Rozrywki Termalne

Święta Zmarłych na Świecie: Niezwykłe Tradycje i Rytuały Kulturowe

Święta Zmarłych na Świecie: Niezwykłe Rytuały i Tradycje

Święta Zmarłych na Świecie: Niezwykłe Rytuały i Tradycje

W kulturze europejskiej Dzień Wszystkich Świętych, obchodzony 1 listopada, jest dniem zadumy i modlitwy poświęconym pamięci zmarłych. Jednak na całym świecie istnieją różne święta i tradycje związane z upamiętnianiem przodków i zmarłych, które mogą wydać się niezwykłe i zaskakujące dla Europejczyków. Oto kilka fascynujących rytuałów i obchodów z różnych kultur:

Meksyk - Día de los Muertos (Dzień Zmarłych)

W Meksyku, 1 i 2 listopada to dni Día de los Muertos, kiedy rodziny gromadzą się na cmentarzach, aby celebrować życie swoich zmarłych bliskich. Na grobach umieszczane są ofrendy, czyli ofiary w postaci ulubionych potraw, napojów, zdjęć i przedmiotów osobistych zmarłych. To czas świętowania, tańców i muzyki, a nie żałoby.

Święta Zmarłych na Świecie - Meksyk - Día de los Muertos (Dzień Zmarłych)

Ofrendy na grobach: Podczas Día de los Muertos rodziny przygotowują kolorowe ofrendy na grobach swoich zmarłych bliskich. Te ofrendy zawierają przedmioty i potrawy, które były ulubione przez zmarłych. Zazwyczaj znajdziemy tu także tajemnicze cukrowe czaszki i kwiaty kalenduli.

Święta Zmarłych na Świecie - Meksyk - Día de los Muertos (Dzień Zmarłych)

Calaveras i Catrinas: W tym okresie pojawiają się również kolorowe i ozdobne czaszki zwane "calaveras" oraz elegancko ubrane postacie zwane "catrinas". To charakterystyczne elementy święta, które nawiązują do kultury azteckiej.

Święta Zmarłych na Świecie - Meksyk - Día de los Muertos (Dzień Zmarłych)

Zdjęcia i filmy: Aby zobaczyć wspaniałe ofrendy i tradycyjne rytuały z Día de los Muertos, polecamy odwiedzić witryny takie jak National Geographic lub YouTube.


Ghana - Dzień Pogrzebów

W Ghanie Dzień Pogrzebów to wyjątkowe wydarzenie. Po śmierci osoby zamożnej, pogrzeb często organizowany jest w rozmachnym stylu. To okazja do spotkania się i podzielenia się opowieściami zmarłego. Charakterystyczne są kolorowe stroje i pomysłowe trumny, które odzwierciedlają zawód lub zainteresowania zmarłego.

Święta Zmarłych na Świecie - Ghana - Dzień Pogrzebów

Roślinne trumny: Tradycyjnie w Ghanie trumny są wykonywane ręcznie i często przybierają kształt przedmiotów związanych z życiem zmarłego, takich jak samochód, butelka piwa czy instrument muzyczny.
Muzyka i tańce: Podczas Dnia Pogrzebów odbywają się huczne i energetyczne tańce oraz koncerty muzyczne, które celebrowane są na cześć zmarłego.
Zdjęcia i filmy: Aby zobaczyć przykłady trumien i obchodów, warto odwiedzić strony podróżnicze lub przeszukać YouTube.

Zaskakujące trumny: Tradycyjnie w Ghanie trumny są wykonywane ręcznie i często przybierają kształt przedmiotów związanych z życiem zmarłego, takich jak samochód, butelka piwa czy instrument muzyczny.

Muzyka i tańce: Podczas Dnia Pogrzebów odbywają się huczne i energetyczne tańce oraz koncerty muzyczne, które celebrowane są na cześć zmarłego.

Zdjęcia i filmy: Aby zobaczyć przykłady trumien i obchodów, warto odwiedzić strony podróżnicze lub przeszukać YouTube.


Indie - Diwali

W czasie hinduskiego Diwali, czyli Święta Świateł, istnieje tradycja rozpalania lampki na grobach przodków. To czas, kiedy dusze zmarłych wracają, aby odwiedzić swoje rodziny. Rodziny przygotowują specjalne potrawy i dekorują swoje domy, aby przywitać zmarłych bliskich.

Święta Zmarłych na Świecie Indie Diwali

Lampki na grobach: Podczas Diwali, wieczorne modlitwy z przygaszonymi lampkami (diyas) są składane na grobach przodków.

Rangoli: To tradycyjne indyjskie wzory z kolorowego proszku lub kwiatów, które są tworzone przed domami, aby przywitać dusze zmarłych.

Święta Zmarłych na Świecie Indie Diwali

Zdjęcia i filmy: Rytuały Diwali, w tym te związane z grobami, można znaleźć na stronach takich jak The Culture Trip i YouTube.


Japonia - O-Bon

W Japonii O-Bon to czas, gdy dusze przodków wracają, aby odwiedzić swoje rodziny. Rodziny zapalają lampiony na grobach i organizują tradycyjne tańce Bon Odori. Jest to również okazja do składania ofiar i modlitw na rzecz zmarłych.

Lampiony na grobach: W czasie O-Bon lampiony (chochin) są podawane na grobach, aby oświetlić drogę duszom zmarłych.

Święta Zmarłych na Świecie Japonia - O-Bon

Bon Odori: To tradycyjne tańce Bon Odori, które odbywają się w wielu miejscach, aby przywitać dusze zmarłych. Są one często towarzyszone przez tradycyjną muzykę taiko.

Zdjęcia i filmy: Rytuały związane z O-Bon można zobaczyć na witrynach takich jak Nippon oraz YouTube.


Filipiny - Undas

W Filipinach 1 i 2 listopada to czas, gdy rodziny zbierają się na cmentarzach, aby odwiedzić groby swoich bliskich. To okazja do sprzątania, malowania i dekorowania grobów. Rodziny często spędzają noc na cmentarzu, aby modlić się i celebrować wspomnienia.

Piknik na cmentarzu: W czasie Undas, Filipińczycy spędzają czas na cmentarzach, często rozkładając tam piknik i spędzając czas z rodziną. To okazja do budowania więzi z zmarłymi.

Święta Zmarłych na Świecie Filipiny - Undas

Czystość i dekoracje: Groby są starannie czyścić i ozdabiane. Rodziny często malują i dekorują nagrobki, aby uczcić swoich zmarłych bliskich.

Święta Zmarłych na Świecie Filipiny - Undas

Zdjęcia i filmy: Wrażenia z filipińskiego święta Undas można znaleźć na stronach podróżniczych oraz YouTube.


Zachęcam do odkrywania tych fascynujących tradycji i rytuałów związanych ze Świętem Zmarłych na całym świecie. A teraz pytanie do Ciebie - która z tych niecodziennych obrzędów jest Twoim zdaniem najbardziej zaskakująca?

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2023-07-13
2023-07-13
2023-07-13
2021-11-15
2017-01-07
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.obozyletnie.pl/swieta-zmarlych-na-swiecie.html" title="Święta Zmarłych na Świecie: Niezwykłe Tradycje i Rytuały Kulturowe" ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="Święta Zmarłych na Świecie: Niezwykłe Tradycje i Rytuały Kulturowe" style="vertical-align: middle;" /> Święta Zmarłych na Świecie: Niezwykłe Tradycje i Rytuały Kulturowe</a>

 


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.