w naszej ofercie: 8267 imprez, 5403 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Szukaj Zimowiska ze specjalnymi znizkami i rabatami! Kupuj Taniej Teraz >> Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2022! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »
Obozy i Kolonie Letnie 2022
Obozy z Aerobikiem Obozy Artystyczne Akademia Filmowa Akademia Umiejętności Obozy Wdzięku, Urody, Wizażu Obozy Aktywne Obozy Anime i Manga Obozy dla Maluszków Obozy dla Rodziców z dziećmi Obozy Fitness Obozy Gitarowe Obozy Hip-Hop-owe Obozy z Językiem Angielskim Obozy z Językiem Hiszpańskim Obozy z Językiem Niemieckim Obozy Językowe Obozy Kitesurfingowe Obozy Komputerowe Obozy Konne Obozy Koszykarskie Obozy Medyczne Obozy Militarne, Wojskowe, Policyjne Obozy Motoryzacyjne Obozy z Nauką Pływania Obozy Nurkowe Obozy Objazdowe Obozy Odchudzające Obozy Paintballowe Obozy z Piłką Nożną Obozy Plastyczne Obozy Poszukiwaczy Skarbów Obozy Przygodowe Obozy Przyrodnicze Obozy Quadowe Obozy Rekreacyjne Obozy Rowerowe Obozy RPG, Fantasy, Bajki Obozy Siatkarskie Obozy Sportowe Obozy Sportów Wodnych Obozy Studenckie Obozy Survivalowe i Szkoły Przetrwania Obozy Sztuk Walk i Samoobrony Obozy Taneczne Warsztaty Fotograficzne Warsztaty Piosenkarskie Obozy Teatralne Obozy Wędkarskie Obozy Wędrowne Obozy Windsurfingowe Obozy z Gwiazdami Obozy Zdrowotne Obozy Żeglarskie Obozy Aktorskie Obozy Detektywistyczne Obozy Dyskotekowe Obozy Edukacyjne Obozy Imprezowe Obozy Kajakowe Obozy Kulinarne Obozy Malarskie i Rysunkowe Obozy Modelingowe Obozy Muzyczne Szkoła Magii Obozy Filmowe, Reżyserskie Obozy All Inclusive Obozy ASG Obozy Fotograficzne Obozy Wokalne i Piosenkarskie Obozy Kulturoznawcze Obozy Trekkingowe Obozy Kartingowe Obozy Biegowe Obozy Modowe i Fashion Obozy z Językiem Polskim Obozy Gokartowe Obozy Nerfowe Moja Pierwsza Kolonia Obozy Gier Komputerowych Obozy Handmade Obozy Minecraft Obozy MINI 7-dniowe Obozy Wegetariańskie Obozy z Parkami Rozrywki Obozy z YouTuberami Obozy Hulajnogowe Obozy Literackie Obozy Naukowe Obozy Weterynaryjne Obozy z Dietą Bezglutenową Obozy z Dietą Bezmleczną Obozy z Dietą Wegańską Obozy z Dietą Wegetariańską Ferie Dolnośląskie Ferie Mazowieckie Ferie Opolskie Ferie Zachodnio-pomorskie Obozy Crossfit Obozy e-sportowe Obozy Eko Obozy Fortnite Obozy Krav Maga Obozy Pokemon Obozy Social Media, Youtube, Tik-Tok Obozy z Kartą Dużej Rodziny Obozy za 100 zł zaliczki Obozy Brawl Stars Obozy Językowe z Native Speaker Obozy Jogi i Motywacyjne Obozy Retro Ferie Lubelskie Ferie Łódzkie Ferie Podkarpackie Ferie Pomorskie Ferie Śląskie Obozy dla Dziewczyn Obozy Japońskie Obozy Kreatywne Obozy Otaku
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA + 3 PARKI ROZRYWKI 12 DNI 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MURZASICHLE 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
KOLONIA I OBÓZ PRZYGODOWY ADRENALINA TEAM NA KASZUBACH 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
KOLONIE DETEKTYWISTYCZNE BAŁTÓW 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Tylko 200 zł zaliczki ? ALM [15.01-15.02.2022]

Słowacja TOP 5 Kierunków Podróży dla każdego
Słowacja   

Słowacja to kraj, z którym większość osób ma 3 skojarzenia: Tatry, Bratysława i Tatralandia.

Słowacja TOP 5 Kierunków Podróży dla każdego

W rzeczywistości jednak ma on dużo więcej do zaoferowania! Nie brakuje tutaj atrakcji przyrodniczych – gór, malowniczych wąwozów, jezior z krystalicznie czystą wodą, potoków górskich, jaskiń – dla spragnionych obcowania z naturą. Miłośników historii i architektury również zachwyci ten kraj licznymi miastami i miasteczkami, bogactwem zbiorów muzealnych, urokliwymi zakątkami i uliczkami. Dla tych, którzy chcą „zanurzyć się” w miejscowej kulturze zaciekawi bogactwo tradycji i zwyczaje panujące w różnych słowackich regionach.

Jest to idealny kierunek dla młodszych i starszych, dla osób podróżujących samotnie, a także dla rodzin oraz znajomych, a do tego biorąc pod uwagę położenie w sąsiedztwie naszego kraju podróż nie jest wyczerpująca ☺ Spójrzmy zatem wspólnie jakie atrakcje turystyczne ma do zaoferowania Słowacja…

Atrakcje Przyrodnicze na Słowacji

Tatrzański Park Narodowy, który jest najstarszym parkiem narodowym w kraju, obejmuje obszar o powierzchni ponad 700 km2, czyli ponad dwukrotnie większy od Krakowa. To idealna propozycja dla miłośników pieszych wycieczek, zarówno tych nizinnych (Dolina Białej Wody, Dolina Jaworowa, Dolina Kieżmarska), jak i wysokogórskich (Gerlach, Łomnica, Krywań). Znajdziemy tu również ścieżkę w koronach drzew położoną w Dolinie Bachledzkiej, podczas spaceru kładką nie zabraknie widoków zapierających dech w piersiach. Część tatrzańskich szlaków udostępniona została również na potrzeby turystyki rowerowej – miłośnicy sportów ekstremalnych z pewnością nie będą się nudzić!

Park Narodowy Słowacji Raj znajduje się we wschodniej części kraju, to urokliwe miejsce wciąż nie jest tak znane, a widoki… po prostu niesamowite! Spacer malowniczymi wąwozami, wąskie zaułki, kładki i schodki, mosty łańcuchowe to prawdziwa górska przygoda ☺ Nie potrzebujemy specjalnego sprzętu, dostępna infrastruktura sprawia, że każdy może pokonać wytyczone trasy (dostępne również dla rowerzystów). Idealna okazja na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Jaskinie na Słowacji

Jaskinia Bielańska ciesząca się największą popularnością wśród turystów powstała w do dzisiaj niewyjaśnionych okolicznościach. Spacerując szlakiem zobaczymy wodospady, stalagmity, stalaktyty, jeziorka i inne nacieki skalne zdobiące podziemne korytarze. Jeśli podczas wycieczki traficie na upał będzie to idealne miejsce na odpoczynek od słońca, temperatura wewnątrz nie przekracza 8°C.

Demianowska Jaskinia Lodowa jak sama nazwa wskazuje wyróżnia się na tle typowych jaskiń. Na trasie o długości ponad 0,5 km stale gromadzi się lód, na ziemi i na ścianach, w formie kolumn, stalaktytów i stalagmitów, niezależnie od obecnej pory roku. Jeśli jesteś kolekcjonerem zdjęć unikatowych atrakcji – nie możesz pominąć tego miejsca!

Miasta i miasteczka na Słowacji

Bratysława, czyli stolica i największe miasto Słowacji, położona nad Dunajem jest obowiązkowym punktem wycieczek. Zachwyca przepiękną starówką i malowniczymi uliczkami, w przeciwieństwie do innych europejskich stolic nie znajdziemy tutaj tłumów, a więc zwiedzanie jest komfortowe. Warto wybrać się do twierdzy górującej nad miastem – Zamku Bratysławskiego – którego historia sięgająca X wieku została przedstawiona na ekspozycjach muzealnych znajdujących się w dawnych komnatach. Spacerując uliczkami starówki nie można pominąć neoklasycystycznego Pałacu Prymasowskiego, mieszczącego angielskie gobeliny i obrazy, Michalskiej Bramy, będącej częścią fortyfikacji miejskich, która jako jedyna zachowała się do dzisiejszych czasów, czy najważniejszej świątyni – Katedry św. Marcina – miejsca koronacji władców węgierskich. Dla osób szukających wieczornych atrakcji polecamy skorzystanie z wycieczki fakultatywnej – rejsu Dunajem ☺ 

Koszyce to największe miasto położone we wschodniej części kraju, którego niezaprzeczalną atrakcją numer 1 jest obszar Starego Miasta. Warto zwrócić uwagę na gotycką Katedrę św. Elżbiety, która jest największą świątynią katolicką na terenie Słowacji, Pałac Rakoczego – obecnie siedzibę Muzeum Techniki, gdzie miłośnicy górnictwa, kowalstwa artystycznego, astronomii, czy energetyki z pewnością spędzą najwięcej czasu ☺ Spacerując uliczkami starówki nie można pominąć skansenu archeologicznego, zawierającego pozostałości fortyfikacji miejskich. Przepiękne kamieniczki, lokalne restauracje i kawiarnie położone są wzdłuż głównej ulicy miasta – ulicy Hlavnej – obowiązkowego punktu na zakupy i chwilę relaksu przy filiżance dobrej kawy. W wolnym czasie polecamy również wizytę w lokalnym Ogrodzie Zoologicznym, największym w Europie Środkowej, gdzie można zobaczyć największy wybieg niedźwiedzi brunatnych.

Bardejów to małe miasteczko posiadające świetnie zachowane zabytki gotyckie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolorowe kamieniczki znajdujące się niedaleko rynku oraz przepiękna architektura tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Jedną z największych atrakcji jest kościół św. Idziego, gdzie polecamy wejść na dzwonnicę, skąd można zobaczyć panoramę okolicy oraz spacer bardzo dobrze zachowanymi fortyfikacjami miejskimi otaczającymi starówkę.

Liptowski Mikułasz jest położony nad rzeką Wag, znany przede wszystkim dzięki barwnej postaci Janosika, którego historię możemy poznać w Muzeum Janko Kráľa, znajdującym się niedaleko rynku. Będąc w tym urokliwym miejscu nie można pominąć synagogi z XVIII wieku, gotyckiego kościoła Św. Mikołaja oraz fontannę metamorfozy. W wolnym czasie polecamy wybrać się do domu zwanego Czarnym Orłem, gdzie można zobaczyć eksponaty związane z łowiectwem i rybactwem tego regionu.

Zamki na Słowacji

Zamek Spiski znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie wnętrza jest świetną okazją na przypomnienie sobie z lekcji historii średniowiecza, początki budowy sięgają okresu sprzed ponad 8 stuleci. W twierdzy zostały udostępnione ekspozycje prezentujące historię zamku, nie brakuje również eksponatów ukazujących ówczesną broń. 

Zamek w Bojnicach wyglądający jak z bajki, jeden z najbardziej popularnych zamków w środkowej części kontynentu, wzniesiony w XI wieku. Twierdza bardzo dobrze zachowała się do dzisiejszych czasów, dlatego też organizowane są tu liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Warto śledzić aktualności, być może poza zwiedzaniem uda się wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Duchów i Straszydeł…

Zamek Orawski położony w północnej części Słowacji, wzniesiony prawdopodobnie w XIII wieku. Poza komnatami, wieżami i fortyfikacjami oferuje również zwiedzanie podziemnej części twierdzy, a w głównym sezonie turystycznym dla śmiałków, którzy niczego się nie boją – nocne zwiedzanie z licznymi atrakcjami przyprawiającymi o  dreszcze nawet tych najbardziej odważnych.

Zamek Lubownia znajduje się w malowniczej krainie Spiszu, twierdza została wzniesiona na przełomie XIII i XIV wieku. Warto wspomnieć o nawiązaniu do naszej historii, mało kto wie, że ukrywane były tutaj polskie skarby koronacyjne! Po zwiedzaniu komnat polecamy zobaczyć drugą ekspozycję muzealną – skansen, na terenie którego można zobaczyć dawne budynki ludowe.

Relaks na Słowacji

Tatralandia jest zdecydowanym numerem 1 wśród parków wodnych znajdujących się na terenie Słowacji. Aquapark otwarty jest przez cały rok, w ramach biletu można popływać i zrelaksować się w krytych i odkrytych basenach, również termalnych, a także skorzystać z licznych zjeżdżalni. Po całym dniu wrażeń dla głodnych i spragnionych polecamy wizytę w barze, a komu jeszcze mało relaksu zapraszamy do skorzystania z usług Wellness&Spa.

Jeśli już nie możesz doczekać się wycieczki poniżej znajdziesz linki do aktualnych ofert z najbliższymi terminami wyjazdów. Zapraszam do rezerwacji i do zobaczenia w autokarze!

Sprawdź naszą aktualną ofertę: Wycieczki Szkolne na Słowację | Wycieczki Objazdowe na Słowację | Wczasy na Słowacji | Obozy i Kolonie Letnie na Słowacji | Obozy Zimowe i Zimowiska na Słowacji 

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2017-09-12
2017-04-05
2016-11-10
2016-11-04
2016-10-03
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.obozyletnie.pl/slowacja-top-5-kierunkow.html" title="Słowacja TOP 5 Kierunków Podróży dla każdego" ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="Słowacja TOP 5 Kierunków Podróży dla każdego" style="vertical-align: middle;" /> Słowacja TOP 5 Kierunków Podróży dla każdego</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA + 3 PARKI ROZRYWKI 12 DNI 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL COLOSSEUM****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MURZASICHLE 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA I FRANCJA EURODISNEYLAND + GARDALAND 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL ZDRAVETS ****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
ZIMOWY GIRLS CAMP NA JURZE - NOWOŚĆ 2022 9-14 LAT
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
OBÓZ OBJAZDOWY EURO TRIP 2 - SZTOS! 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
KOLONIA I OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MIĘDZYWODZIE 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.