w naszej ofercie: 8387 imprez, 1325 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :)  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19)
Albania    Chorwacja    Czarnogóra    Grecja   

Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) 

Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19)

Który kraj najlepiej sobie radzi z walką za koronawirusem? Gdzie można by w niedalekiej przyszłości spędzić bezpiecznie wakacje? Sprawdzamy statystyki i okazuje się, że jest kilka znanych wakacyjnych kierunków dających szansę na prawdziwie letni wypoczynek w 2020 roku.  


Wakacje 2020 zbliżają się wielkimi krokami, każdy z nas zastanawia się nad tym czy sezon turystyczny ruszy,  czy będzie bezpiecznie, czy są kraje do których możemy bezpiecznie  pojechać na  odpoczynek o którym marzymy przez cały rok. 

W tym artykule postanowiliśmy Wam trochę przybliżyć obecną sytuację i powiedzieć, której kraje, regiony i miejsca najmniej ucierpiały w związku z Covid-19 i wydają się być najbezpieczniejszymi kierunkami wyjazdu. 

Infografika Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa COVID-19 800x2000 px

Dzięki działaniom niektórych Państwom udało się zapanować nad wirusem, lub w jakimś stopniu ograniczyć nowe przypadki zachorowań na Covid-19. Oczywiście, żaden kraj na chwilę obecną nie może pochwalić się całkowitym wyeliminowaniem tego wirusa, ale niektórzy naprawdę dobrze radzą sobie w tej sytuacji.

Grecja

Grecki rząd szybko zareagował na rozprzestrzenianie się koronawirusa podejmując decyzję o zamknięciu się.  Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się.  Zostały zamknięte szkoły i uniwersytety, punkty gastronomiczne ( kluby, puby, knajpy, restauracje)  Zostały również podjęte decyzje co do atrakcji turystycznych – odwołano karnawał. Zamknięto hotele, centra handlowe

Reakcja rządu greckiego na zagrożenie była dość szybka i to właśnie dzięki temu Grecja pozostaje jednym z państw z najmniejszą liczbą zachorowań. Greckie wyspy takie jest Zakynthos, Korfu, Santorini czy Mykonos ze względu na odizolowanie od kontynentu stały się swoistą bezpieczną enklawą i są najmniej narażone na postęp epidemii dodatkowo poprzez odpowiednie kontrole na lotniskach można ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. 

Grecja planuje otworzyć swoje hotele od 1 czerwca! 

Albania

Kraje takie jak Albania (766 zachorowań - statystyki na dzień 30.04), Czarnogóra (322), Chorwacja (2066) oraz Bułgaria ( 1477) są kierunkami, które często wybieramy na wakacje. Na chwilę obecną charakteryzują się dość małą liczbą zakażonych i jeżeli nagle sytuacja nie pogorszy się to rząd pomału będzie luzował obostrzenia i będzie podejmował decyzję odnośnie odmrażania turystyki

Czarnogóra

W Czarnogórze dopiero 17 marca został potwierdzony pierwszy przypadek Covid-19 , mimo tego rząd już wcześniej podjął odpowiednie kroki w celu zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. I tak kolejno zamknięto szkoły, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe- tak jak i w Polsce zostało wprowadzone zdalne nauczanie. Zamknięto obiekty sportowe, galerie, punkty gastronomiczne, place zabaw. Tak jak i w innych Państwach szybko wprowadzono zakaz zgromadzeń publicznych. Władze zdecydowały o izolacji obywateli. Na ten moment Czarnogóra może pochwalić się stosunkowo małym odsetkiem zachorowań 

Podobnie sytuacja wygląda w Albanii, dzięki szybkiej reakcji władz udało się w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się korona wirusa, a dochodzą do nas  informacje, że na dniach rząd mają być podejmowane decyzje dotyczące odmrażania gospodarki i turystyki.

Chorwacja

Chorwacja powoli zaczynać  znosić obostrzenia. Został uruchomiony transport miejski i podmiejski, otworzyły się księgarnie, sklepy muzea oraz niektóre usługi. W kolejnych fazach jeżeli nie dojdzie do pogorszenia się sytuacji to zostaną otworzone między innymi salony fryzjerskie, kosmetyczne, lokale gastronomiczne, centra handlowe, szkoły podstawowe, przedszkola. Kolejno zostaną uruchomione połączenia autobusów oraz krajowe połączenia lotnicze. Chorwacja przygotowuje się na sezon letni. Z dniem 1 czerwca władze Chorwacji planują znieść wszelkie obostrzenia i otworzyć atrakcję turystyczne, punkty gastronomiczne czy hotele. Warto zaznaczyć, że Chorwacja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków europejskich – piękne plaże, widoki, smaczna kuchnia, stosunkowo tanio. Wydaję, się nam też, że Chorwacja może trochę skorzystać na sytuacji, która panuje we Włoszech i Hiszpanii – władze planują odpowiednio reklamować swój kraj, tym samym zachęcając turystów do wybierania właśnie tego kierunku. 

Egipt i Tunezja

Wydaje się także, że Tunezja i Egipt mogą być bezpiecznymi kierunkami na wakacje 2020, może nie koniecznie będzie można pojechać już w lipcu, ale wrzesień? Czemu nie… ale to czas pokaże.

Czekamy na wasze opinie na ten temat

Tak jak samo jak i Wy mamy nadzieję, że sytuacja niedługo ustabilizuje się i będziemy mogli bezpiecznie wyruszyć na nasze wymarzone wakacje.

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2021-08-27
2020-04-27
2020-03-12
2018-03-27
2017-12-14
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.obozyletnie.pl/najbezpieczniejsze-kraje-na-wypoczynek.html" title="Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) " ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) " style="vertical-align: middle;" /> Najbezpieczniejsze kraje na wypoczynek po pandemii Koronawirusa (COVID-19) </a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Popularne
ZIMOWY GIRLS CAMP NA JURZE - NOWOŚĆ 2022 9-14 LAT
Bon Turystyczny [02.10-31.03.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
OBÓZ STUDENCKI WINDSURFING 18+ JASTARNIA 2021
Bon Turystyczny [02.10-31.03.2022]
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.