w naszej ofercie: 8264 imprezy, 5403 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Szukaj Zimowiska ze specjalnymi znizkami i rabatami! Kupuj Taniej Teraz >> Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2022! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »
Obozy i Kolonie Letnie 2022
Obozy z Aerobikiem Obozy Artystyczne Akademia Filmowa Akademia Umiejętności Obozy Wdzięku, Urody, Wizażu Obozy Aktywne Obozy Anime i Manga Obozy dla Maluszków Obozy dla Rodziców z dziećmi Obozy Fitness Obozy Gitarowe Obozy Hip-Hop-owe Obozy z Językiem Angielskim Obozy z Językiem Hiszpańskim Obozy z Językiem Niemieckim Obozy Językowe Obozy Kitesurfingowe Obozy Komputerowe Obozy Konne Obozy Koszykarskie Obozy Medyczne Obozy Militarne, Wojskowe, Policyjne Obozy Motoryzacyjne Obozy z Nauką Pływania Obozy Nurkowe Obozy Objazdowe Obozy Odchudzające Obozy Paintballowe Obozy z Piłką Nożną Obozy Plastyczne Obozy Poszukiwaczy Skarbów Obozy Przygodowe Obozy Przyrodnicze Obozy Quadowe Obozy Rekreacyjne Obozy Rowerowe Obozy RPG, Fantasy, Bajki Obozy Siatkarskie Obozy Sportowe Obozy Sportów Wodnych Obozy Studenckie Obozy Survivalowe i Szkoły Przetrwania Obozy Sztuk Walk i Samoobrony Obozy Taneczne Warsztaty Fotograficzne Warsztaty Piosenkarskie Obozy Teatralne Obozy Wędkarskie Obozy Wędrowne Obozy Windsurfingowe Obozy z Gwiazdami Obozy Zdrowotne Obozy Żeglarskie Obozy Aktorskie Obozy Detektywistyczne Obozy Dyskotekowe Obozy Edukacyjne Obozy Imprezowe Obozy Kajakowe Obozy Kulinarne Obozy Malarskie i Rysunkowe Obozy Modelingowe Obozy Muzyczne Szkoła Magii Obozy Filmowe, Reżyserskie Obozy All Inclusive Obozy ASG Obozy Fotograficzne Obozy Wokalne i Piosenkarskie Obozy Kulturoznawcze Obozy Trekkingowe Obozy Kartingowe Obozy Biegowe Obozy Modowe i Fashion Obozy z Językiem Polskim Obozy Gokartowe Obozy Nerfowe Moja Pierwsza Kolonia Obozy Gier Komputerowych Obozy Handmade Obozy Minecraft Obozy MINI 7-dniowe Obozy Wegetariańskie Obozy z Parkami Rozrywki Obozy z YouTuberami Obozy Hulajnogowe Obozy Literackie Obozy Naukowe Obozy Weterynaryjne Obozy z Dietą Bezglutenową Obozy z Dietą Bezmleczną Obozy z Dietą Wegańską Obozy z Dietą Wegetariańską Ferie Dolnośląskie Ferie Mazowieckie Ferie Opolskie Ferie Zachodnio-pomorskie Obozy Crossfit Obozy e-sportowe Obozy Eko Obozy Fortnite Obozy Krav Maga Obozy Pokemon Obozy Social Media, Youtube, Tik-Tok Obozy z Kartą Dużej Rodziny Obozy za 100 zł zaliczki Obozy Brawl Stars Obozy Językowe z Native Speaker Obozy Jogi i Motywacyjne Obozy Retro Ferie Lubelskie Ferie Łódzkie Ferie Podkarpackie Ferie Pomorskie Ferie Śląskie Obozy dla Dziewczyn Obozy Japońskie Obozy Kreatywne Obozy Otaku
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA + 3 PARKI ROZRYWKI 12 DNI 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL COLOSSEUM****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL ZDRAVETS ****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MURZASICHLE 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]

10 Klifowych Miast Świata
Francja    Grecja    Hiszpania    Meksyk    USA    Włochy    Obozy Objazdowe    Andaluzja    Wycieczki Egzotyczne i Wyprawy    Wczasy    Wycieczki Objazdowe   

10 Klifowych Miast Świata

Znane Wam jest zapewne wiele niesamowitych architektonicznych cudów na naszej planecie. W większości  stanowią one pojedyncze budowle lub kompleksy... ale są również całe miasta zbudowane na szczytach strzelistych gór lub wyrzeźbione ręką ludzką w zboczach urwisk skalnych.

Naprawdę są takie miasta gdzie już pierwsze spojrzenie zapiera dech w piersiach a obraz zapada głęboko w pamięci. Przedstawiamy Wam najbardziej interesujące i ciekawe skalne miasta na świecie.

10. Castellfollit de la Roca

 

Castellfollit de la Roca jest uważana za jedną z najpiękniejszych wsi w regionie Katalonii w Hiszpanii. Jest zbudowana na bazaltowych skałach między dwiema rzekami. Większość budynków wydaje się unosić na samym skraju klifu, tworząc iluzję, że mogą w każdej chwili runąć w dół. Najstarsze części wsi, które powstały w średniowieczu tworzą plątaninę wąskich uliczek i ciemnych zakamarków. Domy tutaj są wykonane ze skały wulkanicznej.

Wycieczki Hiszpania, Wycieczki Katalonia

9. Rocamadour

 

Rocamadour jest niewielką wioską zbudowaną na skalistym zboczu wąwozu na rzece Alzou w południowo-zachodniej Francji. Budynki w Rocamadour etapowo rosły w górę urwiska. Wieś, której historia utworzenia sięga XII wieku, stała prawie pusta w wyniku wojny i rewolucji francuskiej. Dziś ponownie jest to popularny cel wycieczek dla turystów i pielgrzymów, którzy przybywają tu aby uczcić św. Amadour’a założyciela tej wsi. Według legendy św. Amadour był świadkiem śmierci św. Piotra i Pawła w Rzymie, a następnie udał się do tego miejsca i został pustelnikiem.

Wycieczki Francja

8. Bonifacio

 

Bonifacio to miasto na południowym krańcu Korsyki. Miasto i jego fortyfikacje ciągną się wzdłuż nadmorskich klifów o wysokości dochodzącej do 70 metrów wysokości. W wielu miejscach Klify podcinane przez fale wchodzą głęboko pod miasto tak, że budynki, które zostały umieszczone na samej krawędzi klifu, wydają się jakby zawisały nad wzburzonym morzem i miały zaraz runąć w przepaść.

Wycieczki Korsyka

7. Acapulco

 

Acapulco jest wyjątkowo oryginalnym meksykański kurortem, który upodobały sobie gwiazdy Hollywood i milionerzy lat 50-ątych. Mimo upływu lat  nadal pozostaje popularne wśród meksykańskich turystów i jako cel wiosennych wypadów amerykańskich studentów. Być w Acapulco i nie zobaczyć słynnych na cały świat skoków z urwiska do zdradliwego pełnego wzburzonych fal  morza to jakby nie być tutaj w ogóle. Te wyjątkowo niebezpieczne ale fascynujące zarazem skoki odbywają się tutaj nieprzerwanie od 1930 roku.

Wycieczki Meksyk

6. Mesa Verde

 

Mesa Verde, w południowo-zachodniej części stanu Colorado, jest miejscem słynnych budowli mieszkalnych starożytnych Indian Anasazi. To najbardziej znaczące dla rdzennych mieszkańców USA archeologiczne miejsce. Wg badan w XII wieku Anasazi rozpoczęli budowę domów w tutejszych płytkich jaskiniach i pod nawisami skalnymi wzdłuż ściany tutejszego kanionu. Niektóre z tych domów były wyjątkowo duże i posiadały nawet  150 pokoi.  Około 1300 roku, wszystkie Anasazi opuścili tereny Mesa Verde ale niegdyś zamieszkane miasto pozostało do dziś niemal doskonale zachowane. Do dziś nie wiadomo dlaczego miasto zostało opuszczone

Wycieczki USA

5. Bandiagara

 

Bandiagara położona jest pod skarpą z piaskowca i wznosi się prawie 500 metrów od piaszczystych terenów poniżej. Położona jest w krainie Dogonów z Mali a stworzona przez zamieszkujących niegdyś te tereny ludu  Tellem. W XIV wieku lud ten został wyparty przez silniejszą grupe ludu Dogon, którzy po dziś dzień mieszkają w tej okolicy.

Wycieczki Mali

4. Ronda

 

Ronda znajduje się w andaluzyjskiej prowincji Malaga w Hiszpanii, znana jest przede wszystkim ze swojego położenia. Miasto znajduje się w górach na wysokości 760 metrów i podzielone jest na dwie części  przez niewielką rzekę Guadalevin  która stworzyła niezwykły skalny kanion El Tajo Canyon. Tylko trzy mosty pozwalają na przekroczenie tego niebezpiecznego kanionu by przedostać się z jednej części miasta do drugiej. Tutejsza architektura odzwierciedla do dziś wpływy starożytnych rzymian i Maurów, którzy kiedyś rządzili całą okolicą. Ronda jest kolebką słynnych hiszpańskich walk byków.

Wycieczki Andaluzja

3. Al Hajjara

 

Al Hajjara, czasem pisane jako Al Hajara, to zabytkowe klifowe miasto w górach Jemenu położony na zachód od miasta Manakhah. Jest to jeden z najbardziej imponujących i łatwo dostępnych górskich wiosek w Jemenie. Wieś została dosłownie wbudowana na zboczu góry z kamienia z tutejszego kamienia. Al Hajjara pochodzi z XII wieku. Jej warowne domy są wykonane z masywnych bloków kamiennych tworzących nieprzerwany wał. Szereg spichlerzy i cystern pozwalały tej wiosce, podobnie jak innym w górach, wytrzymać długie oblężenie.

2. Positano

 

Positano to niewielka miejscowość położona na wybrzeżu Amalfi Compania i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych we Włoszech. Miasto wydaje się być rozproszone od góry do dołu, w dół wzgórza prowadzącego do wybrzeża. Choć miasto wyjątkowo dobrze prosperowało w średniowieczu, to w  połowie XIX wieku połowa ludności ją opuściła i na początku XX wieku stała się biedną rybacka wioską.  Dziś z pomocą pisarza Johna Steinbecka, który reklamowany piękno Positano wioska stała się popularną miejscowością turystyczną

Wycieczki Włochy

1. Santorini

 

Santorini to wulkaniczna wyspa w grupie greckich wysp Cyklad. Słynie z niezwykle malowniczych widoków, wspaniałych zachody słońca z miejscowości Fira i Oia słynnych z bielonych domów. Oia zbudowana jest na szczycie majestatyczne klifów z przepięknym widokiem na wulkan. Fira z kolei będąca stolicą wyspy pełna jest ulicznego zgiełku, sklepów, tawern, hoteli i kawiarni, a wszystko to znajduje się na krawędzi wysokiego na 400 metrów klifu.

Wycieczki Grecja

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2022-01-12
2022-01-11
2021-11-15
2021-10-08
2021-08-27
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="https://www.obozyletnie.pl/10-klifowych-miast-swiata.html" title="10 Klifowych Miast Świata" ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="10 Klifowych Miast Świata" style="vertical-align: middle;" /> 10 Klifowych Miast Świata</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA + 3 PARKI ROZRYWKI 12 DNI 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL COLOSSEUM****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MURZASICHLE 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY HISZPANIA I FRANCJA EURODISNEYLAND + GARDALAND 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
OBÓZ MŁODZIEŻOWY W BUŁGARII 2022 - HOTEL ZDRAVETS ****
Polecamy [10.12-18.12.2022]
ZIMOWY GIRLS CAMP NA JURZE - NOWOŚĆ 2022 9-14 LAT
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
OBÓZ OBJAZDOWY EURO TRIP 2 - SZTOS! 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
KOLONIA I OBÓZ Z J. ANGIELSKIM MIĘDZYWODZIE 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.