w naszej ofercie: 15511 imprez, 3912 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2019!  Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy.  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Bony Podarunkowe Ecotravel »
Szkocja Perła Wielkiej Brytanii

Szkocja

Zapraszamy na wycieczki do Szkocji »

Przepiękna malownicza Szkocja imponuje ogromem zabytków, fantastycznych miejsc, których oko turysty jeszcze nie widziało, wspaniałymi ogrodami i niezwykłą architekturą. Jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie zakątków świata.

Szkocja jest najbardziej autonomicznym regionem Wielkiej Brytanii, gdzie w tradycyjnej postaci zachował się szkocki folklor. Wyraża się on np. strojem (różne rodzaje kraty na kitlach).
Do szkockich tradycji należą też zawody dudziarzy, tzw. Highland Games (gry zręcznościowe) oraz ceilidh (spotkania towarzyskie z tradycyjną ludową muzyką i tańcami).

Szkocja

Malownicza Szkocja jest pełna imponujących zamków. Jednak to nie jedyne bogactwa, na które można się natknąć. Oprócz tradycyjnych zabytków istnieją zakątki obfitujące w atrakcje, których nie odkryją przed nami przewodnicy. Takim przykładem jest miejsce zwane Shrubhill Repair Shop. Znajduje się pośrodku trasy biegnącej pomiędzy Leith i sercem Edynburga. Na pierwszy rzut oka teren wydaje się opuszczoną przestrzenią nadającą się do rozbiórki. Kiedy się mu baczniej przyjrzymy, zobaczymy hale, które wzbudzają ciekawość. Stare miejsca kryją w sobie wiele tajemnic i odkrywają przed nami przeszłość.

Shrubhill Repair Shop jest jedną z największych atrakcji Szkocji.
Interesująco prezentuje się architektura tego miejsca. Na pierwszy rzut oka zauważa się czerwoną cegłę, z której zbudowane są hale. Nie jest to typowy styl dla Szkocji, która tonie w szarym odcieniu kamienia. Specyficzne wrażenie architektoniczne wywierają ogromne łukowe okna. Nadają wnętrzu oryginalnej stylowości. Ponad nimi widnieją okrągłe otwory okienne. Zakłady Lothiana reperowały tutaj tramwaje, a następnie autobusy. Miejsce zwano Shrubhill Repair Shop. Odkąd firma zmieniła siedzibę, hale nie były wykorzystywane. Pozostawione bez opieki poddały się niszczycielskiej sile czasu.

Royal Botanic Garden

Królewski Ogród Botaniczny - to jedna z perełek tego miasta. Klimat tego miejsca wprowadza w niezwykły nastrój. Ogród zajmuje 28 ha i słynie przede wszystkim z największej na świecie kolekcji rododendronów. W centrum ogrodu znajduje się kilka cieplarni, w których można podziwiać orchidee, amazońskie lilie wodne, a także drzewo palmowe z Indii Zachodnich, które liczy sobie 200 lat. Ciekawostką jest otwarty w 1997 roku ogród chiński. Dzięki wyprawom miedzy innymi George'a Forresta w pierwszej połowie XIX wieku i przywiezionym przez niego nasionom, Royal Botanic Garden może poszczycić się największą poza Chinami kolekcją roślin z tego kraju. Ogród jest atrakcyjny cały rok, gdyż Szkocja charakteryzuje się klimatem przyjaznym dla wielu gatunków zimozielonych. Ciekawostką dla nas jest fakt, że w pobliżu tego ogrodu mieszkał przez kilka miesięcy Fryderyk Chopin, do dziś w tym miejscu znajduje się pamiątkowa tablica.

Portsmouth

Brytyjskie wybrzeża przez wiele osób uważane są za jedne z najbardziej atrakcyjnych turystycznie zakątków świata. Właśnie z uwagi na ich niezwykłą urodę tak dużą popularnością cieszy się jedno z największych położonych na nich miast – Portsmouth. Bogate dzieje miasta zostawiły w nim wiele śladów, które dziś są jego nieodłączną częścią i stanowią jedne z najpopularniejszych atrakcji turystycznych.To właśnie one ściągają do miasta najwięcej turystów, zwłaszcza tych spragnionych historycznych atrakcji. Uwagę przykuwa przede wszystkim Spinnaker Tower, czyli wieża, z której można oglądać panoramę całego miasta. Jest to świetne miejsce do tego, by przekonać się, jak żywym o każdej porze dnia i nocy miastem jest Portsmouth. Po wizycie na tej bardzo wysokiej wieży nie pozostaje nam nic innego, jak udać się do Portsmouth Historic Dockyard, czyli muzeum, w którym podziwiać możemy ślady dawnej militarnej potęgi Wielkiej Brytanii. Wśród nich są między innymi trzy okręty, które w pełni zasłużyły sobie na miejsce w historii. Niegdyś brały one udział we wszystkich bitwach morskich, dziś zaś są otwarte dla zwiedzających.

Przedrukowano z artelis.pl
numer seryjny:5191fb2c-9930-4e24-b3b9-66015bef4303

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2019-06-24
2018-12-11
2018-11-23
2018-10-05
2018-09-14
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.obozyletnie.pl/szkocja-perla-wielkiej-brytanii.html" title="Szkocja Perła Wielkiej Brytanii" ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="Szkocja Perła Wielkiej Brytanii" style="vertical-align: middle;" /> Szkocja Perła Wielkiej Brytanii</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.