w naszej ofercie: 11951 imprez, 5511 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Czas na Ferie  Zimowe 2020! Nie daj się wyprzedzić innym... Zbierz swoją paczkę  znajomych i wybierz się z nimi na zimowisko lub obóz narciarski czy snowboardowy »  Planujesz zwiedzać ciekawe miejsca? Mamy dla Ciebie szczególnie ciekawe oferty Wycieczek Objazdowych. Sprawdź i jedź z nami na wielkie odkrywanie Europy.  Przywitaj Nowy Rok w wyjątkowym miejscu z najbliższymi - Największa oferta sylwestrowa czeka na Ciebie » 
     Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2020!  Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »  Poznaj smak prawdziwej przygody na prawdziwej wyprawie. Wszystkie kontynenty czekają na Ciebie. Odkryj raz jeszcze dziewicze miejsca w których człowiek jest tylko gościem w dzikim świecie natury...  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Bony Podarunkowe Ecotravel »
Wieża Eiffla czyli Tour Eiffel
Wieża Eiffla
     
Być w Paryżu i nie zobaczyć go z Wieży Eiffla to prawie tak jakby się w ogóle tutaj nie było.
      
   
Osobiście jednak mam mieszane uczucia co do tego miejsca. Z jednej strony był to najgorszy dzień w Paryżu jakikolwiek miałem a zarazem najpiękniejszy ze wszystkich.
   
Jednak teraz po całym tym dniu i kilku minionych już dniach po powrocie skłaniam się bardziej miło wspominać te widoki tak dłuuuugo przecież tego dnia wyczekiwane.
   
Na początku kilka podstawowych informacji dotyczących samej Wieży Eiffla:
- wysokość: 324,00 m (wysokość z zamocowaną anteną), około 81 pięter w typowym budynku. Jej wysokość zmienia się o 18 cm w zależności od temperatury. Pod wpływem wiatru wieża kołysze się na 6–7 cm. Cała konstrukcja wieży składa się z 18 038 części metalowych i około 2,5 mln nitów, jej całkowita masa, razem z betonowymi filarami wynosi około 10 000 ton. Nacisk wieży na podłoże wynosi 4,5 tony/m². Konstrukcja wsparta jest na czterech podstawach o boku 25 m każda. Na wysokościach 57,63 m, 115,73 m i 276,13 m znajdują się tarasy widokowe. Zajmuje obszar kwadratu o boku 125 m. Na sam szczyt wieży prowadzi 1665 stopni.
   
   
Imponujące prawda!?

Ale wróćmy na ziemię... i zacznijmy od tego co Was naprawdę spotka jeśli się tu wybierzecie... Jedno słowo "kolejka". Jeśli myślicie, że kolejki to jedynie wymysł czasów głębokiego PRL-u to się bardzo ale to bardzo mylicie. Bite 3 godziny tutaj sobie postoicie w ładnej pełnej zawijasów międzynarodowej kilkusetmetrowej kolejce. I uważajcie w której stoicie bo jeśli się pomylicie to... szkoda gadać. Są 2 kolejki - jedna na dwa poziomy najniższe i druga z windą na sam czubek wieży. Jeśli już wiecie gdzie stoicie... czekacie aż mozolnie się ta kolejka przesunie w stronę kas. Tam płacicie... i czekacie znów na windę.

Podpowiedź

Jeśli kiedykolwiek jeszcze się tutaj wybiorę - w co wątpię... - to z pewnością zakupię sobie bilet przez internet. Nie popełnijcie naszego błędu i zróbcie to jeśli zamierzacie przyjechać do Paryża. Możecie to zrobić na stronie głównej Wieży Eiffla www.toureiffel.paris kupujecie i czasu nie marnujecie. W ogóle dziwię się, że tak niewiele osób kupuje to online? No ale cóż... nie każdy planuje dzień po dniu jak w Paryżu tyle romantycznych miejsc...
  
Wieża Eiffla czyli Tour Eiffel
     
A na górze...

Jak już wyjedziecie... To zapominacie o wszystkim. Widoki są niezwykłe, piękne i zapierające dech w piersiach. Jest naprawdę wysoko, jest wietrznie... i tłoczno. Chyba to jedynie przeszkadza, że ludzi jest tylu ale po za tym warto. Cały Paryż jak na dłoni. Po tej całodniowej wręcz wyprawie ciężko sobie odmówić za (o zgrozo!) 12 Euro maleńkiej lampki szampana, którą można sobie zakupić rzecz jasna na samej górze. Bo tam na górze szampan razem smakuje najlepiej!

Kto lubi zwiedzać samemu temu polecamy takie rozwiązanie. Kto lubi mieć wszystko zorganizowane i dokładnie przygotowane polecamy wybrać się na imprezę z biurami podróży, które to prześcigają się w wymyślaniu co raz ciekawszej i interesującej wycieczki do Paryża.
 
comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2019-06-24
2018-12-11
2018-11-23
2018-10-05
2018-09-14
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.obozyletnie.pl/wieza-eiffla-czyli-tour.html" title="Wieża Eiffla czyli Tour Eiffel" ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="Wieża Eiffla czyli Tour Eiffel" style="vertical-align: middle;" /> Wieża Eiffla czyli Tour Eiffel</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.