w naszej ofercie: 15952 imprezy, 3803 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Ecotravel - Opolszczyzna Bory Niemodlińskie  Rajd Konny - Obozy Konne
Wszystko o tej ofercie wie:
Kod oferty:
120393884
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE
1 dzień: Przyjazd do Brzeźnicy, do gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia Rozłogi”. Zapoznanie z instruktorami, przy ognisku omówienie trasy rajdu. Nocleg w Brzeźnicy. 
2 dzień: Jazda na padoku pod nadzorem instruktora w celu sprawdzenia umiejętności jeździeckich. Dobór koni do jeźdźców. Przy sprzyjającej pogodzie kąpiel w kąpielisku „Zielona Zatoka”. Po obiedzie pierwszy wyjazd w teren. Zwiedzanie stadniny, parku i pałacu w Mosznej - najbardziej bajkowego zamku Opolszczyzny, zwanego zamkiem 99 wież, który przypomina swoją architekturą zamki z filmów Walta Disneya. Powrót i nocleg w Brzeźnicy. 
3 dzień: Załadunek bagaży, namiotów i sprzętu na pierwszy etap rajdu. Po spakowaniu ruszamy konno do miejscowości Niemysłowice. Po dotarciu na miejsce zajęcie się końmi. Wyjazd na basen do Jarnołtówka. Nocleg wraz z ogniskiem w Niemysłowicach. 
4 dzień: Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Rudziczki w Górach Opawskich. W tym dniu rozpoczynamy etap typowo górski. Po drodze postój w lesie. Po dotarciu na miejsce i zajęciu się końmi, obiad. Spacer do groty ze źródełkiem w Zimnych Kątach. Nocleg w namiotach.
5 dzień: Ze względu na długi etap przejazdu śniadanie około godziny 05:00. Przejazd przez miejscowości Miłowice, Śmicz, Grabina do Brzeźnicy. Czyszczenie koni i sprzętu. Przy ognisku omówienie pierwszego etapu rajdu. Nocleg w Brzeźnicy.
6 dzień: Załadunek bagaży, namiotów i sprzętu na drugi etap rajdu. Po spakowaniu ruszamy konno do Przysieczy. Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Lipińskich. Urok tego magicznego miejsca i gościnność gospodarzy na długo pozostaną w Waszej pamięci. 7 dzień: Wyjazd z Przysieczy. Przez Bory Niemodlińskie udamy się w kierunku Dobrej, w której zobaczymy zabudowania i poddawane renowacji ruiny neogotyckiego pałacu. Na miejscu ognisko oraz podchody. Nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym. 
8 dzień: Wyjazd z Dobrej w kierunku Pietnej. Po dotarciu na miejsce wyjazd na basen do Krapkowic. Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Pietnej. 9 dzień: Wyjazd z Pietnej w kierunku Racławiczek przez Bory Niemodlińskie. Po drodze zatrzymujemy się na plantacji borówki amerykańskiej. Po dotracu na miejsce ognisko i nocleg w Racławiczkach. 
10 dzień: Po śniadaniu przejazd przez Moszną, Ogiernicze, Mokrą wracamy na nocleg do naszej bazy w Brzeźnicy. Kolacja przy ognisku i podsumowanie rajdu. 
11 dzień: Po śniadaniu wyjazd z w drogę powrotną.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Ubezpieczenie kosztów przerwania uczestnictwa : Dopłata 1,5%
Ubezpieczenie kosztów przerwania uczestnictwa z chorobami przewlekłymi : Dopłata 3,5%
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (wartość rezerwacji na osobę do 3000 zł) : Dopłata 3%
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji (wartość rezerwacji na osobę powyżej 3000 zł) : Dopłata 3%
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi (wartość rezerwacji na osobę do 3000 zł) : Dopłata 6,4%
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z chorobami przewlekłymi (wartość rezerwacji na osobę powyżej 3000 zł) : Dopłata 6,9%

Zakwaterowanie

Hotel

10 noclegów w gospodarstwach agroturystycznych oraz namiotach wyposażonych w materace. Namioty, rozbijane przez uczestników pod nadzorem instruktorów, lokujemy w miejscach zapewniających dostęp do toalet i ciepłej wody. Na każdy nocleg przyjeżdża samochód terenowy z bagażami uczestników.

Wyżywienie

śniadanie, obiad i kolacja (FB)

Cena zawiera

Zakwaterowanie: 10 noclegów.
Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki): śniadania i ciepłe obiadokolacje przygotowywane są przez obsługę rajdu, prowiant za obiad, na czas jazdy w terenie uczestnicy przygotowują sami przy śniadaniu z powierzonych produktów. Wieczorem dodatkowo, dla chętnych, kiełbasa do pieczenia nad ogniskiem. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant za obiad na drogę powrotną. Możliwość zamówienia diety wegetariańskiej bez dodatkowych dopłat.
Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.
Opieka wychowawców-instruktorów. Realizacja programu.

Cena nie zawiera

Świadczeń nie objętych tą ofertą.

Program

Rajd konny - Bory Niemodlińskie - 300 kilometrów bezdrożami Opolszczyzny
Rajd dla młodzieży 13-18 lat
Jeśli macie za sobą pierwsze kroki w jeździe konnej (minimum samodzielnie galopujecie oraz jeździliście już konno w terenie), marzycie o traperskiej przygodzie, konnej wędrówce po bezdrożach i zapachu dymu z ogniska, to wybierzcie się z nami na rajd konny. Tutaj jazda konna nie będzie limitowana. Przed Wami do pokonania na koniu prawie 300 km bezdrożami Opolszczyzny. W czasie około 50 godzin w siodle pokonacie malownicze trasy Gór Opawskich oraz Borów Niemodlińskich. Nabierzecie wprawy jeździeckiej i przeżyjecie wspaniałą przygodę. A to wszystko pod opieką wykwalifikowanych instruktorów ze „Stajni Rozłogi”, która od wielu lat jest gospodarzem Rajdu Skorpiona - jednego z najbardziej wymagających rajdów konnych w Polsce. Spotkaj się z ciekawymi ludźmi, wieczorem przy ognisku i zapachu pieczonej kiełbasy posłuchaj opowieści o konnych wyprawach.

Informacje praktyczne

Cena nie obejmuje dopłat za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży. Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i kąpieliska należy zabrać ok. 50 PLN. 
Program realizowany jest wspólnie przez grupy młodzieżową i studencką. 
Zastrzegamy, że trasa rajdu lub kolejność przejazdu mogą ulec zmianie. 
W trakcie rajdu każdy uczestnik opiekuje się koniem i sprzętem przydzielonym mu pierwszego dnia imprezy. Pokarm dla koni zapewnia organizator.
Na obóz należy zabrać: strój do jazdy konnej, atestowany toczek lub kask do jazdy konnej, buty za kostkę z gładką podeszwą, pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową, wygodne spodnie (dresy), strój kąpielowy, ręczniki i ręcznik kąpielowy. Ponieważ część noclegów jest w namiotach, należy zabrać rzeczy, które zabiera się na typowy wyjazd pod namiot: śpiwór, latarkę, menażkę, sztućce, kubek, ciepłe ubranie na noc, sweter. Miejsca biwakowe przygotowuje obsługa rajdu przed przyjazdem grupy. Namioty rozbijają uczestnicy przy pomocy instruktorów. Rajd przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy jazdy konnej, minimum samodzielnie galopują oraz jeździły już konno w terenie.
Planowany przyjazd do ośrodka ok. godz. 17.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 10:00. 
Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 17.00, wyjazd nie później niż o godz. 09.45.

Galeria

comments powered by Disqus
Nasze marki:

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-18:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.