w naszej ofercie: 13872 imprezy, 11662 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Zarazerwuj obóz lub kolonię za jedynie 100 zł zaliczki! Wybrane oferty z specjalną promocją czekają :)  Zrób wspaniały Prezent swoim bliskim - Kup Bonn Podarunkowy Ecotravel »
Obozy i Kolonie Letnie 2020/2021
Obozy z Aerobikiem Obozy Artystyczne Akademia Filmowa Akademia Umiejętności Obozy Wdzięku, Urody, Wizażu Obozy Aktywne Obozy Anime i Manga Obozy DJ-jskie Obozy dla Maluszków Obozy dla Rodziców z dziećmi Obozy Fitness Obozy Gitarowe Obozy Hip-Hop-owe Obozy z Językiem Angielskim Obozy z Językiem Francuskim Obozy z Językiem Hiszpańskim Obozy z Językiem Niemieckim Obozy z Językiem Włoskim Obozy Językowe Obozy Kitesurfingowe Obozy Komputerowe Obozy Konne Obozy Koszykarskie Obozy z Kursem na Ratownika Wodnego Obozy Medyczne Obozy Militarne, Wojskowe, Policyjne Obozy Modelarskie Obozy Motoryzacyjne Obozy z Nauką Pływania Obozy Nurkowe Obozy Objazdowe Obozy Odchudzające Obozy Paintballowe Obozy z Piłką Nożną Obozy z Piłką Ręczną Obozy Plastyczne Obozy Poszukiwaczy Skarbów Obozy Przygodowe Obozy Przyrodnicze Obozy Quadowe Rejsy Żeglarskie Obozy Rekreacyjne Obozy Rowerowe Obozy RPG, Fantasy, Bajki Obozy Rycerskie Obozy Siatkarskie Obozy SPA Obozy Sportowe Obozy Sportów Wodnych Obozy Studenckie Obozy Survivalowe i Szkoły Przetrwania Obozy Sztuk Walk i Samoobrony Obozy Taneczne Obozy Tenisowe Obozy Dziennikarskie Warsztaty Fotograficzne Warsztaty Piosenkarskie Obozy Teatralne Obozy Wędkarskie Obozy Wędrowne Obozy Windsurfingowe Obozy Wspinaczkowe Obozy z Gwiazdami Obozy z Psem Obozy Zdrowotne Obozy Żeglarskie Obozy Aktorskie Obozy Detektywistyczne Obozy Dyskotekowe Obozy Edukacyjne Obozy Imprezowe Obozy Kabaretowe Obozy Kajakowe Obozy Kulinarne Obozy Malarskie i Rysunkowe Obozy Modelingowe Obozy Muzyczne Obozy Surfingowe Szkoła Magii Obozy Filmowe, Reżyserskie Obozy All Inclusive Obozy ASG Obozy Cheerleaderek Obozy Fotograficzne Obozy Gier Planszowych Obozy Grafiki Komputerowej Obozy Wokalne i Piosenkarskie Obozy Kulturoznawcze Obozy Trekkingowe Obozy z Językiem Japońskim Wczasy dla Rodziców z dziećmi Obozy Kartingowe Obozy Lotnicze Obozy Parkour i Freerun Kursy Językowe dla dzieci i młodzieży Obozy Archeologiczne Obozy Biegowe Obozy Kondycyjne Obozy Modowe i Fashion Obozy Larpowe Obozy z Językiem Polskim Półkolonie Półkolonie Letnie Półkolonie Sportowe Kursy Językowe dla dorosłych Obozy Gokartowe Obozy Nerfowe Obozy Robotyki Obozy z LEGO Moja Pierwsza Kolonia Obozy Gier Komputerowych Obozy Handmade Obozy Minecraft Obozy MINI 7-dniowe Obozy Rolkowe Obozy Wegetariańskie Obozy z Parkami Rozrywki Obozy z YouTuberami Obozy Graffiti Obozy Hulajnogowe Obozy Literackie Obozy Naukowe Obozy Programowania Obozy Weterynaryjne Obozy z Dietą Bezglutenową Obozy z Dietą Bezmleczną Obozy z Dietą Cukrzycową Obozy z Dietą Wegańską Obozy z Dietą Wegetariańską Obozy Crossfit Obozy Deskorolkowe Obozy e-sportowe Obozy Eko Obozy Fortnite Obozy Krav Maga Obozy Majsterkowania Obozy Motywacyjne Obozy Pokemon Obozy Psychologiczne Obozy Social Media, Youtube, Tik-Tok Obozy z Kartą Dużej Rodziny Obozy za 100 zł zaliczki Półkolonie Edukacyjne Półkolonie Rekreacyjne Obozy Geologiczne
OBÓZ REKREACYJNY AKTYWNE LATO DŹWIRZYNO 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ RUUNNMAGEDON JASTRZĘBIA GÓRA 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ MAŁYCH OPTYMISTÓW NA KASZUBACH KOLANO 2020
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2020]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2020]
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
MUSZYNA – OBÓZ YOUTUBERÓW 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA I OBÓZ LETNI MIĘDZYZDROJE OW STILO PROGRAM LEGOLAND 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]

10 Klifowych Miast Świata
Francja    Grecja    Hiszpania    Meksyk    USA    Włochy    Obozy Objazdowe    Andaluzja    Podróże Egzotyczne i Wyprawy    Wczasy    Wycieczki Objazdowe   

10 Klifowych Miast Świata

Znane Wam jest zapewne wiele niesamowitych architektonicznych cudów na naszej planecie. W większości  stanowią one pojedyncze budowle lub kompleksy... ale są również całe miasta zbudowane na szczytach strzelistych gór lub wyrzeźbione ręką ludzką w zboczach urwisk skalnych.

Naprawdę są takie miasta gdzie już pierwsze spojrzenie zapiera dech w piersiach a obraz zapada głęboko w pamięci. Przedstawiamy Wam najbardziej interesujące i ciekawe skalne miasta na świecie.

10. Castellfollit de la Roca

Castellfollit de la Roca

fot. flickr/nafra cendrers

Castellfollit de la Roca jest uważana za jedną z najpiękniejszych wsi w regionie Katalonii w Hiszpanii. Jest zbudowana na bazaltowych skałach między dwiema rzekami. Większość budynków wydaje się unosić na samym skraju klifu, tworząc iluzję, że mogą w każdej chwili runąć w dół. Najstarsze części wsi, które powstały w średniowieczu tworzą plątaninę wąskich uliczek i ciemnych zakamarków. Domy tutaj są wykonane ze skały wulkanicznej.

Wycieczki Hiszpania, Wycieczki Katalonia

9. Rocamadour

Rocamadour

fot. flickr/dynamosquito

Rocamadour jest niewielką wioską zbudowaną na skalistym zboczu wąwozu na rzece Alzou w południowo-zachodniej Francji. Budynki w Rocamadour etapowo rosły w górę urwiska. Wieś, której historia utworzenia sięga XII wieku, stała prawie pusta w wyniku wojny i rewolucji francuskiej. Dziś ponownie jest to popularny cel wycieczek dla turystów i pielgrzymów, którzy przybywają tu aby uczcić św. Amadour’a założyciela tej wsi. Według legendy św. Amadour był świadkiem śmierci św. Piotra i Pawła w Rzymie, a następnie udał się do tego miejsca i został pustelnikiem.

Wycieczki Francja

8. Bonifacio

Bonifacio

fot. wikipedia/Astronautilus

Bonifacio to miasto na południowym krańcu Korsyki. Miasto i jego fortyfikacje ciągną się wzdłuż nadmorskich klifów o wysokości dochodzącej do 70 metrów wysokości. W wielu miejscach Klify podcinane przez fale wchodzą głęboko pod miasto tak, że budynki, które zostały umieszczone na samej krawędzi klifu, wydają się jakby zawisały nad wzburzonym morzem i miały zaraz runąć w przepaść.

Wycieczki Korsyka

7. Acapulco

Acapulco

fot. flickr/Arturo de Albornoz

Acapulco jest wyjątkowo oryginalnym meksykański kurortem, który upodobały sobie gwiazdy Hollywood i milionerzy lat 50-ątych. Mimo upływu lat  nadal pozostaje popularne wśród meksykańskich turystów i jako cel wiosennych wypadów amerykańskich studentów. Być w Acapulco i nie zobaczyć słynnych na cały świat skoków z urwiska do zdradliwego pełnego wzburzonych fal  morza to jakby nie być tutaj w ogóle. Te wyjątkowo niebezpieczne ale fascynujące zarazem skoki odbywają się tutaj nieprzerwanie od 1930 roku.

Wycieczki Meksyk

6. Mesa Verde

Mesa Verde

fot. wikipedia/Tobi 87

Mesa Verde, w południowo-zachodniej części stanu Colorado, jest miejscem słynnych budowli mieszkalnych starożytnych Indian Anasazi. To najbardziej znaczące dla rdzennych mieszkańców USA archeologiczne miejsce. Wg badan w XII wieku Anasazi rozpoczęli budowę domów w tutejszych płytkich jaskiniach i pod nawisami skalnymi wzdłuż ściany tutejszego kanionu. Niektóre z tych domów były wyjątkowo duże i posiadały nawet  150 pokoi.  Około 1300 roku, wszystkie Anasazi opuścili tereny Mesa Verde ale niegdyś zamieszkane miasto pozostało do dziś niemal doskonale zachowane. Do dziś nie wiadomo dlaczego miasto zostało opuszczone

Wycieczki USA

5. Bandiagara

Bandiagara

fot. flickr/TREEAID

Bandiagara położona jest pod skarpą z piaskowca i wznosi się prawie 500 metrów od piaszczystych terenów poniżej. Położona jest w krainie Dogonów z Mali a stworzona przez zamieszkujących niegdyś te tereny ludu  Tellem. W XIV wieku lud ten został wyparty przez silniejszą grupe ludu Dogon, którzy po dziś dzień mieszkają w tej okolicy.

Wycieczki Mali

4. Ronda

Ronda

fot. flickr/Steph Gray

Ronda znajduje się w andaluzyjskiej prowincji Malaga w Hiszpanii, znana jest przede wszystkim ze swojego położenia. Miasto znajduje się w górach na wysokości 760 metrów i podzielone jest na dwie części  przez niewielką rzekę Guadalevin  która stworzyła niezwykły skalny kanion El Tajo Canyon. Tylko trzy mosty pozwalają na przekroczenie tego niebezpiecznego kanionu by przedostać się z jednej części miasta do drugiej. Tutejsza architektura odzwierciedla do dziś wpływy starożytnych rzymian i Maurów, którzy kiedyś rządzili całą okolicą. Ronda jest kolebką słynnych hiszpańskich walk byków.

Wycieczki Andaluzja

3. Al Hajjara

Al Hajjara

fot. flickr/Franco Pecchio

Al Hajjara, czasem pisane jako Al Hajara, to zabytkowe klifowe miasto w górach Jemenu położony na zachód od miasta Manakhah. Jest to jeden z najbardziej imponujących i łatwo dostępnych górskich wiosek w Jemenie. Wieś została dosłownie wbudowana na zboczu góry z kamienia z tutejszego kamienia. Al Hajjara pochodzi z XII wieku. Jej warowne domy są wykonane z masywnych bloków kamiennych tworzących nieprzerwany wał. Szereg spichlerzy i cystern pozwalały tej wiosce, podobnie jak innym w górach, wytrzymać długie oblężenie.

2. Positano

Positano

fot. flickr/Will Clayton

Positano to niewielka miejscowość położona na wybrzeżu Amalfi Compania i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych we Włoszech. Miasto wydaje się być rozproszone od góry do dołu, w dół wzgórza prowadzącego do wybrzeża. Choć miasto wyjątkowo dobrze prosperowało w średniowieczu, to w  połowie XIX wieku połowa ludności ją opuściła i na początku XX wieku stała się biedną rybacka wioską.  Dziś z pomocą pisarza Johna Steinbecka, który reklamowany piękno Positano wioska stała się popularną miejscowością turystyczną

Wycieczki Włochy

1. Santorini

Santorini

fot. flickr/Pedro Szekely

Santorini to wulkaniczna wyspa w grupie greckich wysp Cyklad. Słynie z niezwykle malowniczych widoków, wspaniałych zachody słońca z miejscowości Fira i Oia słynnych z bielonych domów. Oia zbudowana jest na szczycie majestatyczne klifów z przepięknym widokiem na wulkan. Fira z kolei będąca stolicą wyspy pełna jest ulicznego zgiełku, sklepów, tawern, hoteli i kawiarni, a wszystko to znajduje się na krawędzi wysokiego na 400 metrów klifu.

Wycieczki Grecja

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2020-05-03
2020-03-12
2020-03-12
2020-01-27
2019-12-11
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.obozyletnie.pl/10-klifowych-miast-swiata.html" title="10 Klifowych Miast Świata" ><img src="http://www.obozyletnie.pl/view/images/eco.png" alt="10 Klifowych Miast Świata" style="vertical-align: middle;" /> 10 Klifowych Miast Świata</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.

Popularne
MUSZYNA – OBÓZ YOUTUBERÓW 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA ŻEGLARSKI ŚWIAT SMYKA RYN 2020
Ryn
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ LETNI (15 DNI) EXTRA EMOCJE W ENERGYLANDII, TATRALANDII, PRATERZE KORBIELÓW 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA MALI GIGANCI NA KASZUBACH
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ REKREACYJNY AKTYWNE LATO DŹWIRZYNO 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ MAŁYCH OPTYMISTÓW NA KASZUBACH KOLANO 2020
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2020]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2020]
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ RUUNNMAGEDON JASTRZĘBIA GÓRA 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA SPORTOWA PRZYGODA NOWY DWOREK 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
KOLONIA I OBÓZ LETNI MIĘDZYZDROJE OW STILO PROGRAM LEGOLAND 2020
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
OBÓZ BURSZTYNOWE LATO Z TENISEM SPORT & RELAX DĄBKI 2020
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2020]
Z Przyjaciółmi Taniej [16.03-31.05.2020]
Tylko 100 zł zaliczki! [19.03-31.08.2020]
Polecamy [10.12-18.12.2020]
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotycznepielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz obozy młodzieżowe: kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.


Tanie noclegi nad morzem Imprezy na Jurze Ojcowski Park Narodowy Parki Narodowe Pieskowa Skała Zielone Szkoły Bilety Promowe Bilety Lotnicze Obozy Kolonie Zimowiska Obozy Młodzieżowe Wycieczki Objazdowe Obozy Paintballowe Oferty Sylwestrowe Szczyrk noclegi Wczasy nad morzem Hua Hin Boszkowo Hotele Warszawa obrazy Plecaki turystyczne noclegi Noclegi wakacje nad morzem Babia Góra Tanie Noclegi Niepełnosprawni Fotograf Zgorzelec | dodaj linka »

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.